POPIS VLNOVÝ DÉLEK

Zajištují terapeutický účinek a to prostřednictvím interakce s chromofory.

450nm – Vysoce absorbovaná hemoglobinem a melaninem v porovnání s infračerveným spektrem. Má také excelentní antibakteriální účinky a vyniká v dentálních, chirurgických a vaskulárních aplikacích.

650nm – Absorbovaná především melaninem, garantuje významnou energetickou výměnu na povrchu tkání a ve střední hloubce. Zamezuje také bakteriální proliferaci a podporuje růst buněk. Významně se uplatňuje při léčbě různých druhů ran, lézí a vředů.

780nm – Absorpce této vlnové délky ovlivňuje oxidativní proces hemoglobinu pro urychlení produkce ATP. Tato vlnová délka je prokazatelně účinná v oblasti nervové regenerace.

810nm – Umožňuje rychlou aktivaci oxidativního procesu hemoglobinu a urychluje produkci ATP. Přenesením správného množství energie do svalů a šlach podporuje jejich regeneraci.

905nm – Tato vlnová délka je částečně absorbovaná vodou, hemoglobinem, melaninem a cytochrom C oxidázou. Urychluje přirozené léčebné procesy.

980nm – Převážně absorbovaná vodou, optimálně ovlivňuje termo- a mechanoreceptory. V kombinaci s E2C módem zajišťuje optimální interakci s periferní nervovou soustavou, aktivuje mechanismus gate control pro rychlý nástup analgetických účinků.

1064nm – Díky vysoké direkcionalitě umožňuje dodat správné množství energie přímo do noxy. Výsledkem je perfektní synergie, která podporuje rychlý analgetický účinek s kontrolou zánětlivých procesů a hloubkovou aktivací metabolických procesů pro veškeré buněčné aktivity.

1210nm – Vysoce absorbovaná vodou. Energie přenesená laserovou terapií je transformována na teplo. Hluboké tkáňové vrstvy plní funkci tepelných bodů a vytvářejí tepelné gradienty, které stimulují buněčnou mikrocirkulaci a oxygenaci.