AUTORIZOVANÉ TERAPEUTICKÉ CENTRUM SLUŽBY REHABILITAČNÍ KLINIKY PRO PACIENTY OFICIÁLNÍ PARTNER PRO ČESKOU A SLOVENSKOU REPUBLIKU
Pro Pacienty2020-02-06T18:21:32+01:00

AUTORIZOVANÉ TERAPEUTICKÉ CENTRUM

LASEROVÁ TERAPIE

Spolupracujeme s autorizovanými odbornými pracovišti, která poskytují nadstandardní péči pacientům v oblasti fyzioterapie, ortopedie a při léčbě různých druhů ran, lézí, vředů.

Pokud máte jakékoliv problémy nejen pohybového aparátu a jste pacient, tak se obraťte na odborníky v oboru. Znalosti a vysoká odbornost personálu s využitím nejmodernějších technologií Vám zajistí maximální efektivitu terapie.

Níže uvedená centra mají status autorizace, poskytují navíc lékařům, fyzioterapeutům a dalšímu zdravotnickému personálu odbornou podporu formou vzdělávání, kurzů, workshopů, seminářů v oblasti laserové medicíny.

Co je to laserová terapie ?

Světlo je základem života.
Stejně tak jako světelná energie pomáhá rostlinám růst a kvést, tak laserová terapie umožňuje interakci s biologickými tkáněmi a aktivuje metabolické procesy nezbytné pro urychlení přirozených léčebných procesů. THEAL fotonová terapie ovlivňuje biologické tkáně a přenáší energii do buněk prostřednictvím chromoforů. Dále se transformuje na jiné formy energie, čímž je podporována fotobiomodulace, jako základ všech metabolických procesů. Fotobiomodulace, která je základem metabolických aktivit v organismu, je ovlivňována selektivní absorbcí přirozeného termického laserového světla. Tento faktor má tři základní účinky: regeneraci tkání, modulaci zánětlivých procesů analgetické účinky.

Pro koho je laserová terapie vhodná ?

Laserová terapie své využití stále rozšiřuje a to napříč všemi lékařskými obory.

V dnešní době se laserová terapie používá při léčbě různých zánětů, regeneraci tkání (šlachy, vazy, svaly, klouby, atd.), problematikách nervové soustavy, terapii bolesti, v dermatologické oblasti (rány, vředy, bakteriální infekce), lymfodrenáži, prokrvení a v rámci komplexní rehabilitace pacientů.

 • Distorze (podvrtnutí kotníků, kolen. kl., atd. )
 • Distenze (svalová natažení, přepětí, atd.)
 • Svalová poškození (přetržení sval. vláken, atd.)
 • Otoky (poúrazové, pooperační, atd.)
 • Bolestivé trigger pointy (spoušťové body)
 • Entesopatie – úponové bolesti (tenisový, golfový loket, patní ostruha, atd.)
 • Tendinopatie (Achil. šlachy, atd.)
 • Vertebrogenní algické syndromy (bolesti zad)
 • Artropatie, artrózy, bolesti kloubů
 • Lymfodrenáž
 • Různé druhy ran
 • Jizvy (pooperační, poúrazové)
 • Popáleniny
 • Proleženiny
 • Vředy
 • Diabetická noha
Jak často by měl být pacient léčen ?2020-02-03T16:01:16+01:00

Pro úspěšnost léčby minimálně 2x týdně, standardně 3x týdně. V rámci sportovní medicíny i každý den.

Kolik terapií je potřeba, jak dlouho terapie potrvá ?2020-02-06T11:52:50+01:00

Vše záleží na stavu pacienta. Standardně se počet terapií pohybuje od 3 – 7, u chronických pacientů se může počet terapií zvýšit. Doba jedné terapie se pohybuje od 3 – 20 minut, dle velikosti anatomické oblasti a na co terapie cílí.

Za jak dlouho se dostaví výsledky ?2020-02-03T15:43:39+01:00

Vše záleží na stavu pacienta. Často pacient cítí úlevu již po první terapii, v některých případech to může být až po 2 – 4 terpii. Závěrečný výsledek lze hodnotit až 14 dní od poslední terapie a to z důvodu toho, že metabolické procesy v organismu určitý čas po sérii terapií dobíhají.

Může se laserová terapie kombinovat s dalšími metodami ?2020-02-03T15:45:11+01:00

Ano, o možné kombinaci Vás bude informovat lékař, nebo fyzioterapeut.

Je laserová terapie bolestivá ?2020-02-06T11:53:40+01:00

Není, naopak je ve většině případů velice komfortní. Pocit jemného prohřívání tkání, může mít v mnoha směrech relaxační účinky. Oblasti citlivější, postižené zánětem, kde termický efekt je nežádoucí, je laserovým systémem optimalizován tak, aby termický efekt byl minimální. Laserová terapie je zcela bezpečná.

Je laserová terapie spojená s nežádoucími účinky ?2020-02-06T11:55:29+01:00

Laserová terapie se již mnoho let úspěšně aplikuje po celém světě a nebyly zaznamenány závažná rizika, která by mohla pacienta ohrozit. Jsou zde pouze částečné základní kontraindikace, které Vám sdělí Váš lékař. Laserová terapie je bezpečná a nezatěžuje pacienta farmakologickými přípravky.

Je efektivita laserové terapie odborně prokázána ?2020-02-06T11:56:02+01:00

Ano, je tisíce studií, které zřetelně prokazují pozitivní efektivitu laserové terapie při mnoha specifických problematikách.

Je možné léčit laserovou terapií chronické, nehojící se rány ?2020-02-06T11:57:31+01:00

Ano, díky vlnové délce 650nm, která má vysokou efektivitu při léčbě různých druhů ran, je umožněno pacientům podstoupit velice účinnou, bezbolestnou léčbu, která významně urychluje regeneraci všech druhů ran. Navíc vlnová délka 650nm poskytuje vysoké antibakteriální účinky.

Jakým způsobem laserová terapie působí na bolest ?2020-02-03T20:39:51+01:00

Laserová terapie díky specifickým procesům v organismu působí na periferní nervovou soustavu, poskytuje tak okamžitou úlevu od bolesti a to již od první terapie.